Na czym polega inteligentny filtr spamu?

Dla każdego z Nas poczta e-mail stała się częścią życia codziennego. Naprawdę zarówno zawodowo czy też prywatnie wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania bez wiadomości e-mail. Niestety korzystanie z poczty może łączyć się z wieloma problemami. Do głównych zaliczyć można spam.

Czym jest spam?

Praktycznie od dnia „narodzin” maila wiele osób zdało sobie sprawę, ile korzyści handlowych można uzyskać za pośrednictwem wiadomości elektronicznych.

Najprawdopodobniej niewielu z Nas miało tak wiele szczęścia, aby całkowicie uniknąć konieczności przeglądania stosu niechcianych maili, które przeważnie próbują coś reklamować. Właśnie te niezamawiane wiadomości określamy spamem. Od wielu lat branża IT stara się znaleźć sposoby pozwalające na powstrzymanie tego zjawiska. Nieoczekiwanie nie jest to takie proste jak mogłoby się wydawać.

Z reguły firmy hostingowe oferujące dostęp do poczty elektronicznej wprowadziły coś na kształt „filtru antyspamowego”. W dzisiejszych czasach ich ustawienia są dość surowe, konsekwencją czego jest zatrzymywanie wiadomości pochodzących ze znanych źródeł spamu lub po prostu z identyfikatora, którego dostawca poczty mail nie rozpoznał.

Kłopot wiąże się z tym, że wielu ludzi doświadczyło skutków złego zaprojektowania zasad w filtrach. Innymi słowy zbyt dużo oczekiwanych wiadomości zastaje zablokowanych co w rezultacie powoduje poważne problemy.

Dobra informacja jest taka, iż w ostatnich latach sprawy przybrały korzystny obrót dla korzystających z wiadomości elektronicznych.

Współcześnie firmy zajmujące się wsparciem IT dostarczają gotowe i przetestowane filtry antyspamowe. Klienci poczty mogą także oznaczać otrzymane maile wskazując, która wiadomość jest niezamówioną reklamą. Z upływającym czasem oprogramowanie uczy się preferencji użytkownika i umożliwia użytkowanie coraz bardziej skomplikowanych zasad blokujących nadchodzące e-maile.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Hostingi i serwery. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz